Kurumsal

TARİHÇEMİZ VE FAALİYET ALANLARIMIZ

1946 yılında Lefkoşa’nın merkezi olan Arasta Çarşısı’nda, Yeşil Gazino Sokak’ta tekstil işiyle, baba Hüseyin Ercantan tarafından açıldı. Rum ve Ermenilerle karışık bu sokaklar ve Ermu Sokak’ı o tarihlerde Kıbrıs’ın ticaret merkeziydi. 1963 yılında E.O.K.A olaylarının patlak vermesiyle toplum ve Lefkoşa Ermu Caddesi Yeşil Hat olmak üzere ikiye ayrıldı.

Arasta Sokak’ında ikinci ve üçüncü şubelerde açılarak işe Sabancı Holdinge ait Adana Bossa Basma Fabrikası’ndan tekstil ithalatına ve sonraları dünyanın her yerinden başta İngiltere, İspanya, Japonya ve İtalya olmak üzere ithalat başladı.

1975 Sabancı Holding’e ait Mersi’ndeki Çimsa Çimento Fabrikası bayiliğiyle ikinci ürünümüzle KKTC piyasasına girdik.  1999 yılında aynı fabrikadan üretimine başlanan beyaz çimento ithalatına başladık.

1978 yılında Sabancı Holding tarafından Türkiye’de üretimine başlanan Lassa araba lastiği üretimine bağlı olarak KKTC’ye Lassa ithalatına başladık ve bu ürünle beraber Sabancı Holding KKTC temsilciliğini almış olduk.

1996 yılında Sabancı Holding tarafından Türkiye Adapazarı’nda Toyota arabaları üretilmeye başlanması ile Sayın Hacı Sabancı, Özdemir Sabancı ve Sakıp Sabancı’nın onayları ve bizzat katılımları ile Toyota Marka araçların bayiliğini alarak Toyota Plaza binası yapıldı ve KKTC’de firmamız tarafından pazarlanmaya başlamış oldu. Efsane araba olarak KKTC halkının da çok beğendiği Toyota Corolla ile başlamış olduğumuz satışlar diğer bütün ürün çeşitleriyle taçlanmış oldu.

2009 yılında Almanya’da yapılan beyaz eşya fuarından kendi beğenimizle seçtiğimiz üst düzey kalitede bir marka olan Miele’yi bayiliklerimiz arasına aldık ve KKTC’de firmamız tarafından temsil edilmeye başlandı. 


MİSYONUMUZ

Köklerinden bağlı, aynı zamanda yenilikçi vizyonuyla insana fayda sağlayacak kaliteli ve ulaşılabilir ürünler ve hizmetler sunarak ülkesi ve toplumunu ileriye taşımak; tüm faaliyetlerini sağlık, güven ve çevreye duyarlı, sosyal sorumlu bir yaklaşımla gerçekleştirmek. 


VİZYONUMUZ

Kaliteli ve ulaşılabilir ürün ve hizmetler sunarak, grup olarak ithalatını yaptığımız ürünlerde sektör liderli olmak, sunacağımız hizmetlerle ülkenin ve toplumun gelişimine paralel katkıda bulunmak.


DEĞERLERİMİZ

-   Çalışanlarımız,

-   Mutlak Müşteri Memnuniyeti,

-   Dürüstlük ve güvene dayalı işbirliği,

-   Güler yüzlülük ve samimiyet,

-   Grup odaklı çalışmak,

-   Yasalara ve etik kurallara uymayı, çevreye ve topluma saygıyı temel ilke kabul eden şirket kültürümüz


50 YILLIK TECRÜBE

TYT SERTİFİKALI USTA TEKNİSYENLER

FİNANSMAN SEÇENEKLERİ SUNUYORUZ